06.02.2018

Pierwszy wpis - wow! 

Pewnie gdzieś mnie zaprowadzi ... będzie ciekawie. BTW poznałem dzisiaj Magdę, która jest coachem. Już wiem, że zapowiada się fajna znajomość. Skąd to wiem? Napisała do mnie 'po prostu' i nie chciała mi nic sprzedać ;) 

07.02.2018

"Ja robię swoje, a ty swoje. Nie jestem na tym świecie po to, by spełniać twoje oczekiwania, a ty nie jesteś na tym świecie, by spełniać moje. Ty to ty, a ja to ja. I jeśli przypadkiem natrafimy na siebie to wspaniale, jeśli nie, to nic nie można na to poradzić"

Fritz Perls

20.02.2018

Refleksja z kilku ostatnich dni, choć po głębszym 'tentegowaniu' chyba sprzed kilku miesięcy, jeśli nie lat - czyli myśl pretenduje do bycia uniwersalną? Dlaczego ciężko jest zdobywać zaufanie? Bowiem je codziennie psujemy. Nie budujemy relacji, budujemy sieć kontaktów, budujemy bazy, rekordy, nie jakość. Przykład 1 - rekruter nie oddzwania z informacją zwrotną, czyli dzisiaj już standard. Przykład 2 - rekruter kłamie, że kogoś zatrudnili po czym wystawia ponownie to samo ogłoszenie. Przykład 3 - Pani z Ubezpieczeń obiecuje, iż oddzwoni z informacją zwrotną w ciągu godizny po czym od kilku dni milczy. Przykład 4 - setki narciarzy zjeżdża po stoku przy rannej osobie, zatrzymuje się jeden, potem już wielu ... Przykład 5 - aplikujesz wysyłając CV, na drugi dzień otrzymujesz kiilkanaście telefonów z propozycją ... spotkania z maklerem, itd. 

Taka moja zasada, która na szczęście balansuje mi poczycie niedosytu - człowiek człowiekowi ma być człowiekiem, inaczej ogarnie nas syndrom "pustego krzesła" - nikt nikomu nie zaufa, z nikim nie usiądziemy do rozmowy, negocjacji.

21.03.2018

Teza na dzisiaj - "im człowiek bardziej autentyczny tym częściej i surowiej jest oceniany". Człowiek autentyczny jako gatunek na wymarciu. Dowody demagogiczne - rozejrzyjcie się dookoła. Dzisiaj obdarci z danych osobowych, prywatności stajemy się posiłkiem dla sterników tej planety. Tylko na podwórku swojej własnej autentyczności, można spokojnie poszukać szczęścia. 

Takie refleksje tylko po aferze z Cambridge Analytica, skonfrontowane zupełnie losowo z wczoraj obejrzanym "The Cricle - Krąg"

"Umysł jest swoim własnym panem i sam potrafi niebem uczynić piekło i piekłem niebo"
John Milton, Raj utracony